*
 Giriş sayfası yap Forum Gazete Manşetleri    İletişim ( Bize Ulaşın )
 
* GÜNÜN SÖZÜ *
* YENİ RESİMLER *

GENEL

SPORTİF

KÜLTÜREL

* GEREKLİ LİNKLER*

who's online           
"Türk Sporunun Uluslararası Platformdaki Yeri, Meseleleri ve Çözüm Önerileri" konulu panel, İstanbul'da yapıldı. ( 30.05.2010 )  Türk Sporunun Uluslararası Platformdaki Yeri, Meseleleri ve Çözüm Önerileri konulu panel, İstanbul'da yapıldı. ( 30.05.2010 )
Akademi Bilim ve Spor Merkezi Tarafından Düzenlenen, "türk Sporunun Uluslararası Platformdaki Yeri, Meseleleri ve Çözüm Önerileri Konulu Panel, İstanbul'da Yapıldı.

Caddebostan'da bulunan Büyük Kulüp'te gerçekleştirilen panele,aralarında kulüp başkanımız Murat Yıldırım olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, eski Halter Federasyonu Başkanı Kenan Nohut, eski Badminton Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Faik İmamoğlu, eski Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Güreli, eski (A) Milli Futbol Takımı Menajeri Can Çobanoğlu, Lig TV Genel Müdürü Şansal Büyüka katıldı.

A Milli Futbol Takımı Menajeri olarak TFF'de görev aldığını ve birçok UEFA ve FIFA toplantısında bulunduğunu aktaran Can Çobanoğlu, Euro 2016 ile ilgili gelinen noktada, özellikle yeterli kulis faaliyeti gerçekleştirilemediğini ileri sürerken, "Bu tip seçimlerin nasıl yapıldığını, ev sahipliklerinin nasıl el değiştirdiğini gördük. Biz Michel Platini'ye yükleniyoruz şimdi ama bazı şeyleri düzeltmezsek, bu kafayla olimpiyat oyunları adaylığımızda olduğu gibi 2100 yılına kadar gideriz. Uluslararası ilişkilerde kimlerin etkili olabileceğini, bugün çalışan insanlar bilmiyor. Bir Ali Şen, bir Haluk Ulusoy var. Bilgi birikimleri, geliştirilen ilişkiler bir anda silinip atılıyor ve sıfırdan yeniden başlanmaya çalışılıyor" dedi.

Lig TV Genel Müdürü Şansal Büyüka ise TFF'nin nasıl bir çalışma sergilediğini bildiğini aktarırken, "Ben Euro 2016 ev sahipliği seçiminde ortaya çıkan 7-6'lık sonucun, İsviçre'de o gün, o salonda çıktığına inanmıyorum. Zaten oyların rengi belliydi. Biz yalnız bir ülkeyiz ve güçlü olmalıyız. Zaten 13 kişinin oy kullanacağı seçime, Kıbrıs Rum Yönetimi ve İsrail'in oylarıyla 2-0 yenik durumda başlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kulübü Eski Yöneticisi Hüsnü Güreli, panelde Türk futbolunun lokomotifleri olarak gösterilen Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un mali yapılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kurumsal yönetim eksikliğinden şikayet eden Güreli, büyük kulübün toplam borcunun 971 milyon TL olduğunu ve bir felakete gidildiğini kaydetti.

Konuyla ilgili görüşünü açıklayan Şansal Büyüka ise gelecek sezondan itibaren artacak yayın gelirlerinin, kulüplerin mali durumlarını daha da kötü hale getireceğine inandığını aktararak, "Bana göre artan yayın gelirleri, bazı kulüpleri daha da azdıracaktır, borçlanma konusunda. Şimdi kulüpler yabancı oyuncu sayısında 6 4'ün peşindeler. Biliyorsunuz, 4 demek, kulübeye yatırım demektir" şeklinde konuştu.

Panelin son bölümünde, Kenan Nohut ile Prof. Dr. Faik İmamoğlu, amatör federasyonların bugünkü durumuyla ilgili fikirlerini aktarırlarken, paneli takip eden amatör kulüp temsilcileri de sorunlarını paylaştılar.

Panele; Tüm Süper Lig Takım Yöneticileri, Amatör Takımların Başkanları, İstanbul Amatör Takımlar Federasyon Başkanı Sait Yüce Soru Cevap Bölümünde Kulüp Başkanımız Murat Yıldırım Söz Alarak Amatör Spor Kulüplerin Sorunları ve Kumkapı Sarıçubuk81 Spor Kulübünün Sorunlarını özelikle Türkiye Büyük Milet Meclis Başkan Vekili Meral Akşener’e Sordu. Ardında İstanbul Amatör Spor Kulüpler Federasyon Başkanı Sait Yüce, Spor Kulüplerin Geniş şekilde Sundu. Fatih İlçesinde Kadırga Spor Kulüp Başkanı Cemaletin İnaç, Küçük Ayasofya Başkanı Mehmet Ali İyimaya ile geniş bir tartışma oldu..

*** VİDEO GÖRÜNTÜSÜ ***
Türk Sporunun Uluslararası Platformdaki Yeri, Meseleleri ve Çözüm Önerileri konulu panel, İstanbul'da yapıldı. ( 30.05.2010 )   İzlemek için lütfen filime tıklayınız...
Türk Sporunun Uluslararası Platformdaki Yeri, Meseleleri ve Çözüm Önerileri" konulu panel, İstanbul'da yapıldı. ( 30.05.2010 )

Resimleri büyük görmek için lütfen reimin üzerine tıklayınız...
Türk Sporunun Uluslararası Platformdaki Yeri, Meseleleri ve Çözüm Önerileri konulu panel, İstanbul'da yapıldı. ( 30.05.2010 ) Resmi büyük görmrk için lütfen tıklayınız..! Türk Sporunun Uluslararası Platformdaki Yeri, Meseleleri ve Çözüm Önerileri konulu panel, İstanbul'da yapıldı. ( 30.05.2010 ) Resmi büyük görmrk için lütfen tıklayınız..! Türk Sporunun Uluslararası Platformdaki Yeri, Meseleleri ve Çözüm Önerileri konulu panel, İstanbul'da yapıldı. ( 30.05.2010 ) Resmi büyük görmrk için lütfen tıklayınız..! Türk Sporunun Uluslararası Platformdaki Yeri, Meseleleri ve Çözüm Önerileri konulu panel, İstanbul'da yapıldı. ( 30.05.2010 ) için lütfen tıklayınız..!


info@ksaricubuk81.org       muratyildirim058@gmail.com
ADRES: Kenedy caddesi Eski Çakıl gazinosu bitişiği spor tesisleri Yenikapı - İSTANBUL TEL. : 0212 517 22 47 - 0535 781 61 80

Copyright © 2008   www.ksaricubuk81.org/  All rights reserved.
En iyi görüntü için: Internet Explorer 5.0+ ve  1024x768 ekran çözünürlüğü gerekir.